סגל, צוות וסגל אורח

סגל

פרופ' חיים אדלר

חבר סגל

פרופ’ חיים אדלר משמש כחבר סגל יחידת בוגרי מנדל. במסגרת תפקיד זה הוא משמש כמנחה וכיועץ לבוגרי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, מבקר באופן קבוע במקום עבודתם ומעניק להם ייעוץ וחוות דעת על אתגריהם המקצועיים. פרופ' חיים אדלר הוא פרופ' (אמריטוס) לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים, ובה הקים וניהל את המכון לחקר הטיפוח בחינוך בבית הספר לחינוך. טרם פרישתו שימש כמנהל בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. תחומי המחקר העיקריים שלו הם חינוך ככלי לשינוי חברתי, מקומו של החינוך בקידומם של יוצאי שכבות חברתיות חלשות, ותרבות נוער בעידן המודרני. בשנת תשס"ו זכה בפרס ישראל על פועלו הנרחב בחקר החינוך.


צוות בכיר

שרונה בר-נס

חברת צוות בכירה

שרונה הצטרפה ליחידת הבוגרים כחברת צוות בכירה והיא אמונה על פיתוח תוכניות הכשרה וידע מקצועי, הנחיה אישית וקבוצתית, מתן ייעוץ פדגוגי בנושאי הליבה ויצירת שיתופי פעולה עם ארגונים מתחום החינוך, החברה והרווחה. כמו כן היא שותפה לגיבושה וליישומה של תוכנית העבודה השנתית. בתפקידה הקודם שימשה כמנחה וכיועצת לגופים ציבוריים, פרטיים ועמותות בתחומים של פיתוח מקצועי והטמעת חדשנות ארגונית. בשנים 2016-2009 כיהנה כראש מינהל החינוך במועצה האזורית מטה יהודה, ותחת אחריותה היו 15,500 תלמידים מ-57 יישובי המועצה, הלומדים ב-20 בתי ספר ו-119 גני ילדים. במהלך תקופה זו הקימה שרונה 6 בתי ספר ו-40 גני ילדים חדשים ברשות, וכן מסגרות מותאמות נוספות. במקביל, פיתחה מנהיגות חינוכית קהילתית, קידמה נושאים ערכיים והובילה תוכניות ויוזמות ייחודיות ופורצות דרך, אשר זכו לפרסים ולהערכה רבה. שרונה היא בוגרת מחזור ט"ז בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית. לפני לימודיה בבית הספר הקימה שרונה וניהלה את המכינה הקדם-אקדמית במכללה האקדמית להנדסה בירושלים. קודם לכן שימשה כמנהלת המכינה הקדם-אקדמית "פרויקט בוגרים" במסגרת היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה העברית. בתפקידיה השונים שימשה כמנחת צוותי הנהלה והוראה בבתי ספר תיכוניים מטעם מרכז איל"ה בביה"ס לחינוך באוניברסיטת בר אילן, יועצת חינוכית בכפר הנוער אמי"ת בפתח-תקווה, חברת סגל בכירה ומנחה בפרויקט "מיכא"ל" ומנהלת תוכנית "עידוד" באוניברסיטת בר-אילן להגברת הנגישות של אוכלוסיות פריפריאליות להשכלה גבוהה. שרונה חברה בנבחרת הדירקטורים של משרד האוצר ומונתה מטעמו כדירקטורית בכפר הירוק. היא בעלת תואר ראשון בייעוץ חינוכי ובמדעי החברה הכולל תעודת הוראה, תואר שני בייעוץ חינוכי, ותואר שני נוסף במינהל עסקים EMBA מאוניברסיטת בר אילן.


צוות

איילה בבלי

מנהלת עריכה, יחידת הבוגרים

איילה עוסקת בכתיבה ובעריכה של תכנים הקשורים לפעילותה של יחידת בוגרי מנדל. היא מרכזת פרויקטים של הפקת חומרים חדשים, ואחראית לתהליכים אלו משלב איסוף המידע ועד לתוצר הסופי. איילה אחראית גם על ניהול התוכן של אתרי היחידה, על כתיבת חומרים עבורם ועל עדכונם. כמו כן היא מסייעת למנהלת היחידה בניהול קשרי בוגרים ובריכוז, מעקב וניהול תהליכי הייעוץ שלה. לתפקידה ביחידת הבוגרים הגיעה אחרי למעלה משני עשורים שבהם שירתה לצד בעלה במגוון שליחויות מטעם משרד החוץ. במהלך שליחויות אלו עבדה איילה במחלקה המסחרית בשגרירות ישראל בספרד ובשגרירות ישראל באיטליה. במסגרת זו עסקה בקידום קשרי המסחר והכלכלה בין המדינות ובקידום אינטרסים של חברות ישראליות. כמו כן עבדה כמה שנים במחלקה המדינית בקונסוליה הכללית במיאמי. את דרכה המקצועית החלה בערוץ הראשון והשתתפה כתחקירנית וכמזכירת הפקה בכמה תוכניות וסדרות דוקומנטריות, בהן "מבט שני" ו"גחלת לוחשת". לאיילה תואר בוגר במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והיא למדה במשך שנתיים אמנות ורישום ב-Florida Atlantic University.


יואב ברטוב

רכז השמה

ליואב תואר בוגר במחשבת ישראל ובסוציולוגיה ותואר מוסמך במגמת לימודי הארגון בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, שניהם מן האוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת לימודי התואר השני כתב תזה בהנחיית פרופסור ישראל כץ שבחנה בעיות בלגיטימציה של חברה בין-לאומית בהתאמתה לשוק הישראלי.


דניאל וזאנה

מזכירה

דניאל אחראית על היבטים אדמיניסטרטיביים ביחידה וכן על עיצוב וגרפיקה של החומרים המופקים בה. בעבר עבדה במחלקת שירות לקוחות של חברת ישראלייף, שם התמקדה בתחום השיווק ושימור הלקוחות. לדניאל ניסיון מקצועי גם בעבודות מזכירות ובניהול חשבונות. בצה"ל שירתה כמש"קית מתנדבים והתמקדה בתיאום ובארגון מערך המתנדבים ושיבוצם בהתאם לייעודם. היא בעלת ידע רב בתוכנות מחשב ובוגרת קורס לניהול מערכות מטעם משרד הכלכלה.


אלי רבני

פקיד קבלה

אלי עבד שנים רבות עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים: בעלי נכויות פיזיות, מנטליות ונפשיות כמדריך וכרכז בדיור מוגן ובהוסטלים. בהכשרתו למד רפואה אלטרנטיבית, רפלקסולוגיה בשיטת אינגהם וביו-אנרגיה, והיה מטפל ברפואה אלטרנטיבית. בשנים 2014-2008 שימש אלי כמנהיג רוחני ותרבותי של הקהילה היהודית בפירנצה בשלוחת סיינה שבאיטליה. במסגרת תפקידו היה אחראי על תחומי הדת, התרבות והוראת היהדות. הוא לימד בוגרים וילדים עברית ויהדות, וייצג את הקהילה היהודית אל מול הרשויות המקומיות בסיינה. כמו כן ערך מפגשים עם תלמידי בית הספר בבניין בית הכנסת העתיק שבסיינה במטרה ליצור אצל בני הנוער היכרות עם הדת היהודית. אלי בעל תואר בוגר במחשבת ישראל ותעודת הוראה לבתי הספר התיכוניים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.