סגל, צוות וסגל אורח

מנהלת

מאיה בוזו-שוורץ

מנהלת קהילת בוגרי מנדל

מאיה בוזו-שוורץ היא מנהלת קהילת בוגרי מנדל, והיא בעלת ניסיון רב בהובלת תהליכי שינוי פדגוגיים בבתי ספר ובמעורבות בתהליכים מערכתיים של שינוי בחינוך. בתפקידה האחרון הייתה מנהלת תוכנית מנדל למנהיגות אקדמית במכון מנדל למנהיגות. לפני כן הייתה ראש תחום מחקר ופיתוח וחברת צוות ההנהלה במכון אבני ראשה – המכון הישראלי למנהיגות בית-ספרית. בעבר עבדה במכון ברנקו וייס, ובו הקימה וניהלה בשותפות את יחידת המחקר והפיתוח. למאיה תואר ראשון בחוג לחינוך ובתוכנית הרב-תחומית, ותואר שני במגמה המחקרית במסלול "פילוסופיה של החינוך", שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא שוקדת על עבודת הדוקטורט שלה בחוג לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ומחקרה עוסק בתחום המשוב הדבור בכיתה. מאיה היא בוגרת מחזור י"ג של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.


סגל

פרופ' חיים אדלר (2021-1928)

חבר סגל

פרופ’ חיים אדלר שימש כחבר סגל יחידת בוגרי מנדל. במסגרת תפקיד זה שימש כמנחה וכיועץ לבוגרי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, ביקר באופן קבוע במקום עבודתם והעניק להם ייעוץ וחוות דעת על אתגריהם המקצועיים. פרופ' חיים אדלר היה פרופ' לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים, ובה הקים וניהל את המכון לחקר הטיפוח בחינוך בבית הספר לחינוך. כמו כן שימש כמנהל בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. תחומי המחקר העיקריים שלו היו חינוך ככלי לשינוי חברתי, מקומו של החינוך בקידומם של יוצאי שכבות חברתיות חלשות, ותרבות נוער בעידן המודרני. בשנת תשס"ו זכה בפרס ישראל על פועלו הנרחב בחקר החינוך.


צוות בכיר

ד"ר אורי ארבל

חבר צוות בכיר

לפני הצטרפותו לקרן מנדל-ישראל היה אורי מנהל אגף החינוך בעיריית כפר סבא ואחראי על כל היבטיה של מערכת החינוך העירונית. לפני כן היה מנהל אגף החינוך בעיריית רמת השרון. קודם המעבר לתחום המוניציפלי היה דיקן-מייסד של הפקולטה לחברה ולתרבות במכללה האקדמית בית ברל ולפני כן ראש ביה"ס לחברה ולממשל במכללה. במשך שני עשורים לימד במוסדות שונים להשכלה גבוהה, בהם אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה והמרכז הבינתחומי הרצליה. אורי היה חבר בוועדות ציבוריות שונות, בהן מליאת רשות השידור והרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן. לאורי תואר ראשון במדע המדינה, ותואר שני ושלישי במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב. הוא למד גם חינוך והוראה במכללת סמינר הקיבוצים, ייעוץ ארגוני באוניברסיטת תל אביב והנחיית קבוצות וטיפול בפסיכודרמה באוניברסיטת בר-אילן. אורי פרסם חמישה ספרים ועשרות מאמרים מדעיים וניירות מדיניות בתחומי התמחותו. הוא בוגר תוכנית "אדוות" למנהיגות בכירה של ארגון מעוז ומשרד החינוך, ובמסגרת זו השלים את תוכנית המנהיגות ב-Harvard Business School.


רותי ניסן

חברת צוות בכירה

לפני הצטרפותה לקרן מנדל-ישראל ייסדה רותי וניהלה את בית הספר היסודי העל-אזורי "קמפוס דורה לאומנויות" בנתניה, מתוך תפיסה חינוכית של יצירת הזדמנות לחינוך איכותי והומניסטי ולחופש ביטוי ויצירה לתלמידים בפריפריה החברתית. בעבר עסקה בתחום התקשורת והטלוויזיה, הייתה בעלים של חברת הפקות ועסקה בפיתוח פורמטים ובהפקת תוכניות פריים-טיים לערוץ 2 בחברת "קשת". לרותי תואר ראשון בכלכלה וקולנוע ותואר שני במנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת תל אביב. במסגרת תפקידה בקרן מנדל, רותי שותפה ליצירת תפיסה חדשה בקרב קהילת הבוגרים של הקרן. רותי היא בוגרת מחזור כ' של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.


צוות

גלית כהן

רכזת קהילת בוגרי מנדל

גלית עובדת בקרן מנדל-ישראל כ-27 שנים, ובמהלכן מילאה מגוון רחב של תפקידים. בתפקידה האחרון בקרן הייתה במשך שש שנים המנהלת האדמיניסטרטיבית של מכון מנדל למנהיגות. לגלית תואר ראשון בקרימינולוגיה מהמכללה האקדמית בית ברל. היא בעלת תעודה ממכון פוירשטיין לטיפול בהעשרה אינסטרומנטלית, ותעודה ממרכז "רטורנו" לטיפול בהתמכרויות בשיטת 12 הצעדים. גלית מתנדבת ב"אתנחתא" – הוסטל לנוער בסיכון, ואף שימשה כאם מאמצת לאחד מנערי המקום.


דניאל וזאנה

מזכירה

דניאל אחראית על היבטים אדמיניסטרטיביים ביחידה וכן על עיצוב וגרפיקה של החומרים המופקים בה. בעבר עבדה במחלקת שירות לקוחות של חברת ישראלייף, שם התמקדה בתחום השיווק ושימור הלקוחות. לדניאל ניסיון מקצועי גם בעבודות מזכירות ובניהול חשבונות. בצה"ל שירתה כמש"קית מתנדבים והתמקדה בתיאום ובארגון מערך המתנדבים ושיבוצם בהתאם לייעודם. היא בעלת ידע רב בתוכנות מחשב ובוגרת קורס לניהול מערכות מטעם משרד הכלכלה.