סגל, צוות וסגל אורח

מנהלת

ד"ר גרניט אלמוג-ברקת

מנהלת יחידת בוגרי מנדל

גרניט הצטרפה ליחידת הבוגרים לאחר שסיימה את לימודיה בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית ‫(מחזור י״ד‫). בתפקידה כמנהלת פיתוח תוכניות הייתה חלק מצוות ההקמה של יחידת הבוגרים‫, והשתתפה בפיתוח המודל החדשני שלה ותוכניות הלימוד העדכניות שהיא מציעה‫. בעבר הייתה גרניט מורה ומחנכת במשך 14 שנים‫, וניהלה את תחום קידום בעלי צרכים מיוחדים במִנהל הקהילתי במערב ירושלים‫. כמו כן‫ ריכזה את המגמה למדיניות ולמִנהל בבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית‫, ואת פורום החינוך של מכון ון-ליר בירושלים‫. גרניט משמשת גם כיו״ר ״החלמה חלומית״‫ – ארגון מתנדבים שהקימה ב-2007, ובמסגרתו מעניקים מתנדבים תמיכה חינוכית וחברתית לילדים החולים במחלות כרונית‫, בשלושה בתי חולים עיקריים בירושלים‫. לגרניט תואר שני במדיניות ובמִנהל בחינוך מן האוניברסיטה העברית בירושלים‫, ודוקטורט מבית הספר IAE למנהל עסקים באוניברסיטת סורבון. התזה שלה התמקדה באירועים מכוננים בחיים של יזמים חינוכיים חברתיים כמעצבים את חזונם הארגוני. היא סיימה את הפוסט-דוקטורט שלה ב-Sanford School of Public Policy באוניברסיטת Duke בצפון קרולינה. מחקריה של גרניט, אודות ממדים של מנהיגות וניהול מזוויות ייחודיות, פורסמו והוצגו בכתבי עת ובכנסים מרכזיים. כחלק מעבודתה ביחידת הבוגרים היא פיתחה סדנאות ייחודיות המתרכזות בפיתוח חזון ובזהות מקצועית‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ במהלך סמסטר החורף (1 בינואר-31 במאי 2018) משמשת גרניט כחוקרת אורחת, על-פי הזמנת בית הספר למדיניות ציבורית ע"ש רוברט ווגנר באוניברסיטת ניו יורק (NYU).


סגל

פרופ' חיים אדלר

חבר סגל

פרופ’ חיים אדלר משמש כחבר סגל יחידת בוגרי מנדל. במסגרת תפקיד זה הוא משמש כמנחה וכיועץ לבוגרי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, מבקר באופן קבוע במקום עבודתם ומעניק להם ייעוץ וחוות דעת על אתגריהם המקצועיים. פרופ' חיים אדלר הוא פרופ' (אמריטוס) לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים, ובה הקים וניהל את המכון לחקר הטיפוח בחינוך בבית הספר לחינוך. טרם פרישתו שימש כמנהל בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. תחומי המחקר העיקריים שלו הם חינוך ככלי לשינוי חברתי, מקומו של החינוך בקידומם של יוצאי שכבות חברתיות חלשות, ותרבות נוער בעידן המודרני. בשנת תשס"ו זכה בפרס ישראל על פועלו הנרחב בחקר החינוך.


צוות בכיר

רקפת מוסק

מנהלת הייעוצים

במסגרת תפקידה רקפת אחראית על תהליכי הייעוץ האישי לבוגרים, מרכזת את עבודת ועדת הייעוץ של היחידה ועוסקת בפיתוח מפגשי למידה ותהליכי התפתחות מקצועית. רקפת הגיעה ליחידה לאחר 14 שנים במגזר החברתי. היא נמנית עם מקימי ארגון "מתן – משקיעים בקהילה", ארגון חברתי הפועל ליצירת חברה אזרחית פעילה ומעורבת על-ידי בנייה ופיתוח של שותפויות להשקעה אפקטיבית בקהילה. במסגרת "מתן" מילאה רקפת שורה של תפקידים, בהם משנה למנכ"ל, מנהלת תקשורת שיווקית ומנהלת תחום פיתוח מנהיגות ויכולות ניהול בארגונים החברתיים. תוכנית "מסלול מתן לפיתוח הניהול", בניהולה, שילבה ידע וכלים ניהוליים יחד עם התנדבות של עשרות מנטורים ויועצים מהעולם העסקי. כמו כן היא פיתחה את תוכנית "מסלול מתן – הערכה ככלי ניהולי", המקנה לארגונים החברתיים ידע ויכולת לקיים תהליכי הערכה עצמאיים לצורכי ניהול, שיפור ביצועים וקבלת החלטות. רקפת נמנתה גם עם צוות בין-ארגוני שיזם את הקמת "ברית ארגוני התשתית", שבו חברים כל הארגונים הפועלים לחיזוק תשתיות הידע והניהול בארגוני המגזר החברתי. לפני הקמת "מתן" רקפת הקימה וניהלה את המחלקה להסברה ודוברות של האוניברסיטה העברית בירושלים, וכיהנה כדוברת האוניברסיטה. רקפת בעלת תואר בוגר בפסיכולוגיה ותואר מוסמך בתקשורת, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא מתנדבת כחברת ועדת הביקורת של עמותת מלב"ב, הפועלת למען חולי אלצהיימר ובני משפחותיהם.


צוות

איילה בבלי

מנהלת עריכה, יחידת הבוגרים

איילה עוסקת בכתיבה ובעריכה של תכנים הקשורים לפעילותה של יחידת בוגרי מנדל. היא מרכזת פרויקטים של הפקת חומרים חדשים, ואחראית לתהליכים אלו משלב איסוף המידע ועד לתוצר הסופי. איילה אחראית גם על ניהול התוכן של אתרי היחידה, על כתיבת חומרים עבורם ועל עדכונם. כמו כן היא מסייעת למנהלת היחידה בניהול קשרי בוגרים ובריכוז, מעקב וניהול תהליכי הייעוץ שלה. לתפקידה ביחידת הבוגרים הגיעה אחרי למעלה משני עשורים שבהם שירתה לצד בעלה במגוון שליחויות מטעם משרד החוץ. במהלך שליחויות אלו עבדה איילה במחלקה המסחרית בשגרירות ישראל בספרד ובשגרירות ישראל באיטליה. במסגרת זו עסקה בקידום קשרי המסחר והכלכלה בין המדינות ובקידום אינטרסים של חברות ישראליות. כמו כן עבדה כמה שנים במחלקה המדינית בקונסוליה הכללית במיאמי. את דרכה המקצועית החלה בערוץ הראשון והשתתפה כתחקירנית וכמזכירת הפקה בכמה תוכניות וסדרות דוקומנטריות, בהן "מבט שני" ו"גחלת לוחשת". לאיילה תואר בוגר במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והיא למדה במשך שנתיים אמנות ורישום ב-Florida Atlantic University.


יואב ברטוב

רכז מאגר מידע, פקיד קבלה

ליואב תואר בוגר במחשבת ישראל ובסוציולוגיה ותואר מוסמך במגמת לימודי הארגון בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, שניהם מן האוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת לימודי התואר השני כתב תזה בהנחיית פרופסור ישראל כץ שבחנה בעיות בלגיטימציה של חברה בין-לאומית בהתאמתה לשוק הישראלי.


מורן דדון

עוזרת אדמיניסטרטיבית

מורן מרכזת את תחום הכספים ביחידת הבוגרים. בתפקידה הקודם שימשה כעוזרת אישית לסמנכ"ל השיווק בחברת ארפל. לפני כן ניהלה מורן סטודיו כלל-ארצי לעיצוב אופנה בשם זיוה ד'אור. מורן בעלת תואר בוגר במנהל עסקים עם ההתמחות במשאבי אנוש ותואר מוסמך במנהל עסקים עם התמחות בשיווק, שניהם מהמרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה.


דניאל וזאנה

מזכירה

דניאל אחראית על היבטים אדמיניסטרטיביים ביחידה וכן על עיצוב וגרפיקה של החומרים המופקים בה. בעבר עבדה במחלקת שירות לקוחות של חברת ישראלייף, שם התמקדה בתחום השיווק ושימור הלקוחות. לדניאל ניסיון מקצועי גם בעבודות מזכירות ובניהול חשבונות. בצה"ל שירתה כמש"קית מתנדבים והתמקדה בתיאום ובארגון מערך המתנדבים ושיבוצם בהתאם לייעודם. היא בעלת ידע רב בתוכנות מחשב ובוגרת קורס לניהול מערכות מטעם משרד הכלכלה.


שירלי חן אפריאט

עוזרת אדמיניסטרטיבית

שירלי היא עוזרת אדמיניסטרטיבית ביחידת הבוגרים. היא הגיעה ליחידה מיד לאחר שירותה הצבאי כאחראית חדרי המטולוגיה במעבדה הראשית של חיל הרפואה בצריפין.


אלי רבני

פקיד קבלה

אלי עבד שנים רבות עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים: בעלי נכויות פיזיות, מנטליות ונפשיות כמדריך וכרכז בדיור מוגן ובהוסטלים. בהכשרתו למד רפואה אלטרנטיבית, רפלקסולוגיה בשיטת אינגהם וביו-אנרגיה, והיה מטפל ברפואה אלטרנטיבית. בשנים 2014-2008 שימש אלי כמנהיג רוחני ותרבותי של הקהילה היהודית בפירנצה בשלוחת סיינה שבאיטליה. במסגרת תפקידו היה אחראי על תחומי הדת, התרבות והוראת היהדות. הוא לימד בוגרים וילדים עברית ויהדות, וייצג את הקהילה היהודית אל מול הרשויות המקומיות בסיינה. כמו כן ערך מפגשים עם תלמידי בית הספר בבניין בית הכנסת העתיק שבסיינה במטרה ליצור אצל בני הנוער היכרות עם הדת היהודית. אלי בעל תואר בוגר במחשבת ישראל ותעודת הוראה לבתי הספר התיכוניים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.


אניטה שטרובל

עוזרת אישית

אניטה היא עוזרת אישית למנהלת היחידה. בתפקידה האחרון שימשה עוזרת מחקר ועוזרת הוראה בפקולטות למדעי הרוח והחברה של האוניברסיטה העברית, ויש לה ניסיון כמנהלת פרויקטים ובעבודה אדמיניסטרטיבית. לאניטה תואר ראשון בהיסטוריה וספרות ותואר שני בהיסטוריה – שניהם מהאוניברסיטה העברית. עבודת המחקר שלה עסקה בנרטיבים של זעם קיסרי בשלהי העת העתיקה.


גלעד שפירא

עוזר פרויקטים ומחקר

גלעד משמש כעוזר פרויקטים ומחקר ביחידת הבוגרים. בתפקידו האחרון שימש כעוזר מחקר במחלקה למדע המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים. לגלעד ניסיון במחקרים איכותניים בנושאים היסטוריים ובניתוח מדדים של איכות המשטר בישראל. הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה ובבלשנות מהאוניברסיטה העברית, וכיום לומד בה לתואר שני במדע המדינה. עבודת המחקר שלו עוסקת במחשבה מדינית.