סגל, צוות וסגל אורח

סגל

פרופ' חיים אדלר

חבר סגל

פרופ’ חיים אדלר משמש כחבר סגל יחידת בוגרי מנדל. במסגרת תפקיד זה הוא משמש כמנחה וכיועץ לבוגרי בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית, מבקר באופן קבוע במקום עבודתם ומעניק להם ייעוץ וחוות דעת על אתגריהם המקצועיים. פרופ' חיים אדלר הוא פרופ' (אמריטוס) לחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים, ובה הקים וניהל את המכון לחקר הטיפוח בחינוך בבית הספר לחינוך. טרם פרישתו שימש כמנהל בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית. תחומי המחקר העיקריים שלו הם חינוך ככלי לשינוי חברתי, מקומו של החינוך בקידומם של יוצאי שכבות חברתיות חלשות, ותרבות נוער בעידן המודרני. בשנת תשס"ו זכה בפרס ישראל על פועלו הנרחב בחקר החינוך.


צוות בכיר

ד"ר יהודה מימרן

חבר צוות בכיר

בתפקידו האחרון היה ד"ר מימרן מנכ"ל אליאנס - כל ישראל חברים בארץ. במסגרת זו פעל בתוך מערכת החינוך הפורמלית לקידום מצוינות חינוכית שאינה מותנית במעמד כלכלי-חברתי או במיקום גאוגרפי ולעידוד חינוך יהודי-ציוני המדגיש אחריות, ערבות ומעורבות חברתית. במרחב הקהילתי-ציבורי פעל יהודה ליצירת שפה יהודית-חברתית ולהנחלתן וטיפוחן של קבוצות מנהיגות. בשנת 2014 קיבל את פרס "פלג" על קידום ההבנה, הקבלה והשיתוף בין מגזרים שונים בעולם היהודי. בעבר הקים יהודה את תוכנית "מורשה" להעמקת החינוך היהודי והמעורבות הקהילתית, שכללה יותר מ-100 בתי ספר מהחינוך הממלכתי והממלכתי-דתי. כמו כן הקים את "המרכז למנהיגות יהודית-חברתית: ממזרח שמש" – ארגון לאקטיביזם חברתי המחנך את חבריו על ברכי ערכי היהדות הספרדית-החברתית. לפני כן ניהל יהודה את בית הספר היסודי וחטיבת הביניים "מורשת" במבשרת ציון. ליהודה תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ותואר דוקטור בחינוך יהודי, כולם מן האוניברסיטה העברית בירושלים. יהודה הוא בוגר מחזור ג' בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.


צוות

יואב ברטוב

רכז השמה

ליואב תואר בוגר במחשבת ישראל ובסוציולוגיה ותואר מוסמך במגמת לימודי הארגון בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, שניהם מן האוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת לימודי התואר השני כתב תזה בהנחיית פרופסור ישראל כץ שבחנה בעיות בלגיטימציה של חברה בין-לאומית בהתאמתה לשוק הישראלי.


דניאל וזאנה

מזכירה

דניאל אחראית על היבטים אדמיניסטרטיביים ביחידה וכן על עיצוב וגרפיקה של החומרים המופקים בה. בעבר עבדה במחלקת שירות לקוחות של חברת ישראלייף, שם התמקדה בתחום השיווק ושימור הלקוחות. לדניאל ניסיון מקצועי גם בעבודות מזכירות ובניהול חשבונות. בצה"ל שירתה כמש"קית מתנדבים והתמקדה בתיאום ובארגון מערך המתנדבים ושיבוצם בהתאם לייעודם. היא בעלת ידע רב בתוכנות מחשב ובוגרת קורס לניהול מערכות מטעם משרד הכלכלה.